Dioptrické brýle

Dioptrické brýle pro děti

Dioptrické brýle nenosí pouze dospělí, ale také děti. Vybrat dioptrické brýle pro děti je však mnohem těžší a komplikovanější než u dospělého člověka. Především menší děti vám častokrát neřeknou, jak se jim dioptrické brýle líbí a jak se v nich cítí.

Obruby dětských brýlí

Velkou výhodou je, že na dnešním trhu si můžete vybrat takové obruby, které se vám líbí. Jediným limitem může být pouze cena. Styl a především kvalita dětských obrub šla strmě nahoru, takže se vyrovná obrubám pro dospělé.

Při samotném výběru obrouček pro vaše ratolesti je velmi důležité, aby brýle hlavně dobře anatomicky seděly na obličeji vašeho dítěte. Spíše vybírejte obruby kovové, které mají nastavitelná sedýlka na nosníku brýlí. Plastové rámy sice nejsou špatné, ale mnohem hůře se přizpůsobují dětskému obličeji. Pokud vám to peněženka dovolí, vyberte si titanové obruby, který jsou ze všech obrub zaručeně nejlepší. Titanová obruba je totiž velmi lehká a zároveň pevná a pružná. Vaše dítě si ani neuvědomí, že nějaké brýle vůbec nosí.

Brýlové čočky pro děti

Při výběru brýlí si samozřejmě můžete zvolit i brýlové čočky. Na trhu jsou k dispozici skleněné nebo plastové čočky. Které čočky jsou pro děti lepší? Pravděpodobně plastové čočky, neboť se nerozbíjí ani při větším nárazu. Plastové čočky jsou mnohem bezpečnější než skleněné. Pokud tedy nechcete skleněné čočky měnit několikrát do roka, kupte svým dětem raději plastová skla.

Čočky pro děti jsou v dnešní době pokryty antireflexní vrstvou, která zvyšuje průchodnost světla čočkou, což je dobré pro dítě, které už vysedává u počítače nebo čte knížky.

Pokud má vaše dítě vyšší dioptrické hodnoty, je dobré koupit brýlové čočky s vyšším indexem lomu. Takový typ čočky bude totiž lehčí.

Výběr dětských brýlí nebo čoček určitě nepodceňujte, neboť kvalitní brýle nebo čočky vydrží mnohem déle než ty levné a nekvalitní.

O autorovi

Redakce

Komentář