Kontaktní čočky

Kontaktní čočky pro lepší zrak i pro parádu

Pokud nechcete nosit brýle, můžete si koupit kontaktní čočky. Kontaktní čočky jsou ideální zejména pro sportovce, kterým brýle při sportovním výkonu překážejí. V tomto článku vám popíšeme základní druhy kontaktních čoček.

Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky jsou dneska zcela běžné. Jedná se o sférické kontaktní čočky, které mají speciální barevnou vrstvu, která je spolehlivě vsazena uvnitř kontaktních čoček. Speciální barevná vrstva dovoluje změnit přirozenou barvu tmavých i světlých očí, ať už potřebujete korekci zraku či nepotřebujete. Výběr barevných kontaktních čoček je velký, čočky jsou nabízeny v různých barevných variantách.

Měsíční kontaktní čočky

Na tuzemském trhu si můžete koupit kontaktní čočky podle plánovaného času na výměnu. Nejdelší jsou v tomto ohledu měsíční čočky, které vám vydrží třicet dnů. Jedná se o nejčastěji kupované kontaktní čočky, neboť jsou velmi praktické a cenové dostupné.

Dvoutýdenní kontaktní čočky

Dále máme na trhu dvoutýdenní kontaktní čočky, který můžete nosit čtrnáct dní. Dvoutýdenní kontaktní čočky jsou jakýmsi kompromisem mezi velmi častým a nepravidelným vyměňováním čoček. U kontaktních čoček totiž platí zásada, že čím pravidelněji budete své čočky vyměňovat, tím menší je riziko hygienických a zdravotních problémů a komplikací.

Jednodenní kontaktní čočky

Jak už z názvu vyplývá, tento typ čoček se vyměňuje každý den. Jednodenní čočky můžete nosit po celý den, před spaním je však musíte sundat, takže následující den si musíte vzít zcela nové čočky. Tento typ čoček je nejzdravější. Mít každý den úplně nové čočky je rovněž velmi příjemné pro váš zrak. Tento typ kontaktních čoček je ideální především pro ty, kteří nenosí kontaktní čočky příliš často. Tento typ čoček je dále vhodný pro lidi, kteří mají citlivější oči a nechtějí se každý den příliš zatěžovat zdlouhavým čištěním svých čoček.

 

O autorovi

Redakce

Komentář