Dioptrické brýle

Brýle pro psy – blbost nebo nutnost?

Ne to není výmysl Paris Hilton. Mnohým lidem to možná bude znít úsměvně a budou si myslet, že jde výlučně o žert nebo o módní výstřednost. Ovšem nemylte se, i největší čtyřnozí přátelé člověka potřebují chránit své oči, takže brýle pro psy jsou v dnešní době velmi žádané zboží.

Jsou vůbec k něčemu dobré?

Brýle pro naše čtyřnohé miláčky jsou brýle se stoprocentní ochranou proti UV záření. UV záření totiž nechráněné psí oko může vážně poškodit. Brýle pro psy dále chrání před průvanem nebo prachem či mechanickým poničením oka. Brýle pro pejsky musí mít ještě dvě nastavitelné gumičky, které jsou nutné, aby brýle z hlavěy nespadly. Pes s brýlemi tak nemá žádné pohybové omezení. Psí brýle se doporučují nosit především na horách, zejména v zimních měsících, kdy se sluneční paprsky nepříjemně odráží od sněhu. Většina psů si na brýle zvykne velice rychle.

 Kde jsou brýle pro psy nutností?

Psí brýle ocení zejména majitelé speciálně vycvičených psů. Jedná se především o záchranářské psy, kteří při vyhledávání zasypaných a zavalených lidí jsou často v prašném a nebezpečném prostředí. V takovém případě je použití brýlí velmi žádoucí.

Psí brýle rovněž využijí lavinoví psi, kteří se velmi často pohybují ve zmrzlém sněhu. Důvodem používání brýlí v těchto situacích je ochrana před možným oslněním od sluníčka nebo od ozářeného sněhového povrchu.

Jedna z prvních společností, která se začala zabývat výrobou brýlí pro psy, je firma Doggles, kterou založili manželé Ken a Roni di Lullo ze Spojených států amerických. Odtud se prodej psích brýlí přesunul do celého světa, včetně České republiky. Výrobky společnosti Doggles tedy není těžké sehnat rovněž v České republice. Pokud byste chtěli takové brýle pro svého chlupáče koupit, připravte si zhruba 500 korun. Většina brýlí je vyrobena z lehkého polykarbonátu.

O autorovi

Redakce

Komentář