Dioptrické brýle

Brýle na noční vidění pro špijóny a řidiče z povolání

Brýle na noční vidění jsou ideální především pro noční řízení motorových vozidel. Řidiči, kteří tráví hodně svého času řízením auta nebo kamiónu, takové brýle určitě ocení. Brýle na noční vidění totiž neuplatní řidiči pouze v noci, ale také už odpoledne, kdy v podzimních a zimních měsících je už hodně šero a mlhavo. Za těchto ztížených světelných podmínek vidí řidiče mnohem hůře než za běžného denního světla.

Šero a tma zhoršuje viditelnost

Je všeobecně známá věc, že šero a tma rapidně zhoršují viditelnost, takže klesá rozlišovací schopnost lidského oka. Při tmě a šeru se také zvětšuje riziko oslnění protijedoucími a předjíždějícími auty. Pokud ještě máte vadu zraku, můžete být při řízení auta za tmy a šera docela svému okolí nebezpečný. Pokud si pořídíte brýle na noční vidění, bude se vám za tmy jezdit určitě pohodlněji a lépe.

Brýlové čočky Swiss Night Vision

Pokud tedy velmi často jezdíte v odpoledních a večerních hodinách, měli byste si koupit brýlové čočky Swiss Night Vision, které jsou speciálně určené pro všechny řidiče, kteří jezdí za šera nebo za tmy. Brýlové čočky Swiss Night Vision mají žlutý nízkoabsorbční kontrastní filtr, který odfiltruje krátkovlnné světlo vyvolávající rozptyl, čímž zvětšuje kontrast v zorném poli. Tento filtr současně vyjasňuje, takže odstraňuje noční krátkozrakost, která vzniká zvětšením otvorového defektu oka prostřednictvím zvětšení zornice při nižším osvětlení.

Brýlové čočky Swiss Night Vision mají ještě speciální super-antireflexní povrchovou úpravu, která eliminuje vytváření odrazů a odlesků na optických plochách čočky. Čočky Swiss Night Vision taktéž zesilují propustnost pro viditelné světlo, což jsou za šera a tmy důležité faktory, které nesporně zkvalitňují vidění. Společně s extra filtrem tak tyto čočky zmírňují oslnění protijedoucích automobilů.

O autorovi

Redakce

Komentář