Kontaktní čočky

Jak si nasadit kontaktní čočky?

Kontaktní čočky se staly v průběhu doby nezastupitelným pomocníkem mnoha lidí. Bohužel stále přibývá takových, kteří mají určité problémy se zrakem. Naštěstí je dnešní věda tak pokroková, že máte-li nějakou oční vadu, tak ji lze většinou určitým způsobem vyřešit. Jednou z metod, jak předcházet problémům se zrakem je mimo jiné i využívání kontaktních čoček. Pokud tedy netoužíte po brýlích a chcete, aby v podstatě vůbec nikdo nevěděl, že špatně vidíte, potom můžete sáhnout po kontaktních čočkách. Ty vás nebudou v podstatě nikterak omezovat. Samozřejmě, že je třeba dodržovat určité zásady pro jejich využívání. I samotná aplikace kontaktních čoček je třeba, aby byla správně nastavená.

Jak tedy probíhá aplikace kontaktních čoček?

Jedná se v podstatě o jakousi přípravu a výběr vhodných kontaktních čoček. Je třeba si uvědomit, že abyste mohli čočky nosit bez problémů a ku prospěchu konkrétní věci, tak je potřeba vše adekvátně nastavit. Nejprve je třeba pečlivě zjistit, k čemu a jak často budou kontaktní čočky využívány. Následuje anamnéza, tedy dotazy odborníků, které je třeba pravdivě zodpovědět. Dále vám bude zjištěno měřením zraku, jakou sílu čoček potřebujete. Budou zkoumány i slzové vlastnosti oka. Neméně důležitou věcí je i keratometrie, jde o speciální měření zakřivení vaší rohovky. Jedině tak vám kontaktní čočky přesně padnou a hlavně nebudou nijak obtěžovat!

Jak se všechno výše uvedené zjistí, můžou vám být kontaktní čočky nasazeny. Je třeba vyčkat zhruba 15 minut, než se usadí. V této době je čas na vysvětlení péče o čočky a na zodpovězení vašich případných otázek. Po 15 minutách se opět otestuje váš zrak s použitím nových čoček. Je-li vše v pořádku, můžete začít čočky užívat! Jejich péči a údržbu však rozhodně nepodceňujte, chcete-li dosáhnout těch nejoptimálnějších výsledků!

 

O autorovi

Redakce

Komentář