Dioptrické brýle

Jak vybírat brýle na dálku?

Při výběru brýlí na dálku je důležité, abyste si vybrali dobré a kvalitní obruby. Dobrá obruba by vás neměla především tlačit na spáncích. Obruby jsou v dnešní době rovněž různě barvené, takže vybírejte barvu rozvážně, neboť brýle jsou také módním doplňkem. Vybrat si můžete obruby velmi okaté nebo naopak velmi nenápadné. Vedle barvy si samozřejmě můžete vybírat z velkého množství stylů. Dneska není problém koupit si brýle, které vám zajistí pohodlné vidění za jakýkoliv světelných podmínek. Pokud máte vyšší dioptrie, můžete si do svých brýlí koupit ztenčené čočky v různých indexech lomu.

Brýle na dálku i na blízko

Dneska se vyrábějí rovněž brýle, které můžete bez problémů používat na dálku i na blízko. Tímto způsobem zabijete dvě mouchy jednou ranou. U sebe budete mít pouze jedny brýle, které nebudete muset střídat. Těmto brýlím se říká multifokální a mají zabroušeny dioptrie na blízko i na dálku. Dále jsou na výběr plastové a skleněné čočky. Výhodou plastových čoček je jejich nerozbitnost a mnohem nižší váha než u skleněných čoček. Plastové čočky upotřebíte zejména při různých sportech.

Povrchová úprava čoček

Povrchová úprava čoček je také velmi důležitá. Čím lepší úpravu čoček budete mít, tím budete mít komfortnější a kvalitnější vidění. Většina plastových čoček je dneska tvrzená, což znamená, že čočka je pokryta ochrannou vrstvou proti poškrábání. Dále si můžete pořídit antireflexivní čočky, které vylučují odlesky od brýlových čoček. Při použití antireflexivních čoček jsou vaše oči rozhodně méně namáhané. Pokud chcete své brýle méně čistit, kupte si hydrofobní úprava čoček, která zahlazuje mikroskopické póry na povrchu čočky, takže se méně špiní. Pokud chcete pro změnu kvalitní samozabarvovací brýle, pořiďte si brýlové čočky DriveWear, které jsou vhodné především pro řidiče.

O autorovi

Redakce

Komentář