Kontaktní čočky Sportovní brýle

Kontaktní čočky a sport

Mnoho lidí má bohužel z nejrůznějších důvodů určité problémy se zrakem. Naštěstí dnešní moderní doba většinou dokáže řadu těchto nepříjemných stavů hravě vyřešit. V nejjednodušších případech se jedná o možnost aplikace brýlí nebo kontaktních čoček. Obě použití přináší své klady i zápory. Ptáte se, pro koho se budou nejlépe hodit kontaktní čočky? Odpověď je jednoduchá. Především pro ty z vás, kteří nechtějí nosit brýle. Samozřejmě, že také pro sportovce.

Je však vůbec možné používat kontaktní čočky při sportech s maximální jistotou bezpečí o vaše oči? Ano, to možné je. Je to dokonce ideální řešení. Jen stěží si lze představit sportovce, kteří by při svých výkonech měli nasazené brýle. To by je jistě velmi omezovalo. To samé by pak nastalo i v případě, že by neměli ani brýle ani čočky. Pokud je jejich zrak jen velmi slabě poškozen, tak naprostá absence těchto pomůcek možná je. V opačném případě však při sportu lze používat kontaktní čočky a to v podstatě bez omezení.

Kontaktní čočky vám nebudou při sportu vůbec v ničem bránit. Jedná se o maximálně bezpečné řešení, které již dnes využívá celá řada sportovců. O mnohých z nich třeba vůbec nevíte, že trpí nějakou oční vadou.

A jaké kontaktní čočky jsou pro sport nejvhodnější? Rozhodně se doporučuje využívat kontaktních čoček na jedno použití! Při venkovních sportech se bude hodit rovněž i UV ochrana. Uvádí se, že kontaktní čočky se nejlépe hodí pro sporty, kterými jsou například běhání, míčové hry, akrobatické sporty, atletika, gymnastika či třeba in-line bruslení. Každopádně vždy doporučujeme odbornou poradu se specialistou, případně s doktorem. Ten by měl být vždy seznámen s tím, že budete provozovat určitý sport s kontaktními čočkami a potažmo by taktéž měl rozhodnout, zda je to vhodné řešení. Nutno však říci, že ve většině případů tomu tak je.

 

O autorovi

Redakce

Komentář