Sportovní brýle

Potápěčské brýle

V širokém prodejním trhu existuje velké množství nejrůznějších brýlí. Některé z nich mohou nacházet širokospektré uplatnění, jiné se hodí výhradně ke konkrétním účelům. Do této druhé kategorie lze zařadit mimo jiné i potápěčské brýle.

Potápění je sport, nebo chcete-li koníček, kterému holduje velké množství lidí. Pokud i vás zajímá, co se skrývá třeba pod mořskou hladinou, poohlédněte se taktéž po potápěčských brýlích!

Jak správně vybrat

Samozřejmě je zapotřebí si uvědomit, že nejsou brýle jako brýle. S některými budete spokojeni, o jiných se to tvrdit ani zdaleka nedá. Už proto, byste neměli vybírat pouze podle pořizovací ceny. Nakonec sami znáte pořekadlo: Věc laciná, dvakrát placená. Ne že by to muselo vždy doslova platit, ale často tomu tak je! Jakousi zárukou kvality a samozřejmě i spokojenosti jsou značkové potápěčské brýle. Jde zejména o Spartan Sport Francis či Bestway, nalezli byste jich však mnohem více.

Při koupi byste brýle rozhodně měli vyzkoušet. Samozřejmě ne pod vodou, ale alespoň si je nasadit. Obvykle tak ihned poznáte, jestli vás třeba někde netlačí. Potápěčské brýle musí přesně těsnit, to je dokonce jejich hlavní vlastnost. Nesmí propouštět žádnou vodu, ale nesmí ani příliš tlačit. Měli byste se v nich cítit pohodlně. Měli by mít i možnost nastavení utáhnutí. To je potřeba přizpůsobit dle obvodu hlavy.

Potápěčské brýle pro děti jsou pak samostatnou kapitolou!

Jak brýle užívat

Máte-li již vybrané vhodné potápěčské brýle, je ten správný čas je začít užívat. I to zasluhuje určitou pozornost. Nastavit si je musíte, ještě než vlezete do vody, poté je zlehka vyzkoušejte pod vodou a teprve je-li vše v pořádku, tak se vydejte do hlubin! Často se stává, že se brýle zamlžují, i když by neměly, alespoň tedy podle informací výrobce. Chyba je obvykle na straně uživatele! Brýle se zamlžují hlavně tehdy, pokud dojde k prudké změně teploty skel. Abychom tomu zabránili, je vhodné brýle na chvíli před tím, než si je nasadíme, ponořit do vody. Klidně můžete nechat i několik kapek na skle, avšak pochopitelně, že v brýlích nesmíte mít plno vody, která by vám tekla do očí! O potápěčské brýle byste se měli náležitě starat, minimálně tak, že je před uschováním necháte vysušit!

O autorovi

Redakce

Komentář