Módní trendy

Retro brýle jsou v kurzu

Je nejvyšší čas do své sbírky brýlí zakoupit modely podle posledních trendů – ve stylu retro. Nechte se unést neopakovatelnou atmosférou padesátých a šedesátých let. Retro brýle mají nádech minulosti, jsou svůdné, elegantní, ale také extravagantní. Dokonale se hodí k současnému oblečení. Dominující jsou na trhu retro brýle, jež připomínají tvar kočičích očí, ale vybrat si můžete i z jiných módních tvarů. Nabídka je pestrá a využívají se v ní především milovníci módy, influencerky a influenceři.

Při výběru retro brýlí se zaměřte nejprve na jejich tvar, který by měl naplnit vaše očekávání, odpovídat vašemu vkusu a osobnosti. Retro brýle slaďte se svým oblečením. Pokud chcete mít retro brýle nejen s čirými skly, ale také sluneční, pak dbejte i na ochranu svých očí a volte dostatečně vysokou ochranu proti UV záření.

Padesátá a šedesátá léta nekompromisně zastupují retro brýle v podobě kočičích očí. Na extravagantnosti jim přidává silná plastová obruba kolem očí, která má kopírovat oko kočky. Horní část rámečku se jemně protahuje nahoru, směrem ke spánkům. Kočičí retro brýle jsou na trhu k dostání v různých barevných provedeních. Pozornost upoutají například v jasně červené barvě s tmavými plastovými skly.

A z módy nevyšly ani nenápadně velké brýle, které zaujímají přední příčku na módním trhu řadu let. Velké retro brýle je ale široký pojem. Trendy jsou brýle kulaté, nebo dokonce kapkovitého tvaru. Zapomeňte na velké brýle ve tvaru čtverce, ty ze svého šatníku už vyřaďte. Brýle mohou být jednobarevné, nebo se zvířecím motivem. Jsou k dostání v plastové i kovové podobě, ba dokonce i v kombinaci těchto dvou materiálů. Velké retro brýle byste měli vybírat dle velikosti svého obličeje.

K čemu se retro brýle nosí?

Ale k čemu se vůbec retro brýle nosí? Tuto otázku řeší spousta žen, kterým se retro brýle líbí, ale přitom nevědí, jak je sladit s oblečením a dalšími módními doplňky.

Nalaďte svůj celkový vzhled na stejnou notu a k retro brýlím zvolte i retro oblečení. Ke kočičím brýlím se dokonale hodí pestrobarevné šaty, úzká sukně s rozparkem v kombinaci s jednoduchou halenkou, nebo na sebe oblékněte zvonové kalhoty s vyšším sedem. Nezapomeňte na různé kanýrky, pásky či šátky.

Pokud jste si zamilovali kulaté brýle, zvolte volnější haleny a šaty, zvonové kalhoty a nebojte se pestrobarevnosti. 

O autorovi

Redakce

Komentář