Módní trendy

Srovnání kvality brýlí

Nedávno jsem v jedné reportáži na Streamu narazila na videoklip, kde redaktor hodnotil a srovnával obyčejné sluneční brýle za pár korun z tržnice nebo levného obchodu a drahé, několikatisícové kousky z renomovaných optik. Zarazilo mě, že výsledky byly takřka totožné! Podle testů u pracovnice optiky, kde nakonec všechny sluneční brýle testovali na kvalitu UV filtru se ukázalo, že jak levné, tak drahé značky jsou srovnatelné a chrání oči stejně. Ve výsledku si tedy platíte více za design a značku, než za opravdový užitek. Takže takový rozjasňovač očí vše zachrání.

Dost mě to zarazilo a začala jsem hledat na internetu více podobných testů, srovnání a recenzí. Dostala jsem se na jedny zajímavé webové stránky www.testblog.cz, kde mě překvapilo množství užitečných recenzí snad ze všech možných hlavních oblastní zájmu na nákupech. Nápoje, potraviny, kosmetika, nářadí, elektro, a další. Každý si tu určitě najde to, co zajímá zrovna jeho. A pokud náhodou ne, všimla jsem si, že redakce rovnou nabízí i možnost napsat si pomocí formuláře umístěného na stránkách o recenzi na přání. Rozmýšlíte se, zda něco koupit a nechtějí se vám obětovat těžce vydělané peníze? Nevadí. Sedněte k internetu, napište redakci svou představu o příštím článku a pak už jen čekejte, kdy se recenze objeví na internetu. Poté se můžete případně rozmyslet, jestli vám konkrétní věc stojí za nákup, nebo se raději porozhlédnete u konkurenčních prodejců.

Dost jsem si také početla v rubrice kosmetika. Svého času se mi stávalo, že jsem nutně musela vlastnit každou kosmetickou novinku, kterou moje oblíbená značka uvedla do obchodů. Samozřejmě, že ne vždy se jednalo o nákupní výhru. Často pak krémy, tělová mléka, případně jiné věci skončily u kamarádek, nebo známých. Sice jsem vypadala jako dobrý člověk, že je tak obdarovávám, ovšem v duchu jsem zuřila, že jsem se znovu nechala napálit a obětovala peníze za něco, co ani nepoužiju a nehodí se mi.

Proto se snažím být poslední dobou chytřejší a třeba právě na TestBlogu si nejdříve čtu recenze, abych mohla posoudit, jestli mnou koupená věc zase nebude stát za starou belu a neskončí v koši, nebo u nového majitele. Přece jen je příjemnější, když někdo něco otestuje za vás, dá vám vědět objektivní informace a vy se až na jejich základě rozhodnete, zda si výrobek pořídíte také.

O autorovi

Redakce

Komentář